Slučování odběrných míst

 

Revoluce pro SVJ - slučování odběrných míst s úsporou za elektřinu až 30%!

Co byste řekli na to, že díky sloučení odběrných míst elektřiny můžete ušetřit 30% nákladů za elektřinu? Že to není možné? Díky jednotnému odběrnému místu to možné je a za ušetřené peníze si můžete pořídit třeba nové vybavení do domácnosti, nový telefon, nebo jet na dovolenou, která Vám udělá určitě větší radost než zbytečně platit dodavateli elektrické energie. Pojďme si říct, co je pro to třeba udělat a co to vlastně obnáší. Je to všechno velmi jednoduché a zaručeně úsporné.

Jak tedy jednotná odběrová místa fungují?

Modelovým vzorem nám bude panelový dům o pěti patrech mající na každém patře dva byty, celkem tedy deset bytů. Obyvatelé těchto bytů se rozhodli ušetřit náklady za elektrickou energii a využít Jednotného odběrného místa, zkráceně JOM. Každý z těchto obyvatel má svůj vlastní elektroměr, za který pravidelně platí dodavateli energie. 

Ale co když za elektroměr platit nemusí? Ptáte se jak? Stačí požádat o spojení elektroměrů do jednoho a tím ušetřit za platbu za každý jednotlivý elektroměr zvlášť! Vše bude měřeno jako doposud díky hlavnímu  elektroměru, který bude umístěn na patě domu. Každý byt bude mít svůj podružný fakturační elektroměr, které mají stejnou přesnost měření jako od distributora – odchylka měření 0,1%. Pro obyvatele našeho panelového domu to znamená, že budou mít nejen neustálý přehled o spotřebované energii, ale zbaví se přebytečných výdajů za užívání elektroměru, čímž sníží své náklady o 30.

JOM je jen pro panelové domy, nebo jej mohou využívat i jiní?

JOM není jen pro panelové a bytové domy, ale také pro zahrádkářské kolonie, rodinné domy či obytná centra. Je zkrátka pro každého, kdo má elektroměr. Právě pro vás je zde možnost sloučení elektroměrů pod jeden centrální a ušetřit tak za výdaje, které vůbec nemusíte mít.

Co pro to tedy potřeba udělat?

1. Nejprve je zapotřebí provést zátěžové měření k zjištění přesné energetické náročnosti a studii proveditelnosti, abychom věděli zda to u Vás jde provést.

2. Dále bude zapotřebí souhlas většiny vlastníků k využívání JMO

3. Pak už jen stačí vyúčtování elektrické energie a jste připraveni.

Poptat