Rekonstrukce elektroinstalace svépomocí?

!!!!!!Rozhodně NEdoporučuji provádět vše SÁM!!!!

Pokud se rozhodnete provést elektroinstalaci v domácnosti svépomoci, měli byste si dát pozor na několik věcí, které znají z praxe elektrikáři. Chcete-li však snížit výrazním způsobem náklady navrhoval bych tento postup:

Oslovení revizního technika.

Revizní technik elektro, Vám zjistí, co máte v bytové jednotce či domácnosti méně dobré. Soupis doporučení naleznete v revizní zprávě.

Oslovit elektrikáře z Brna či z okolí.

Proberte s ním výsledky od revizního technika a sdělte mu Váš záměr. Projde s Vámi možnosti, jak celý projekt elektroinstalace bytu či domu provést. Zde bych navrhoval, abyste provedli veškeré bourací práce – po dohodě s elektro firmou.

Provést domluvené práce a zavolat opět elektrikáře.

Společně proberete další možnosti a provede odbornou práci. Jde hlavně o Vaše bezpečí – přece jen elektrotechnik má více zkušeností. Teď máte zapojený hlavní rozvaděč / rozváděč a můžete se pustit do zásuvek.

Co by jste měli dostat k rozvaděči?

Jak zapojit zásuvku?

Zapojení Vám může poradit i elektrotechnik. Hned na začátku zkontrolujte, zda máte VYPNUTOU ELEKTŘINU. Je potřeba provést odizolování kabelu co Vám trčí z krabice. Teď vidíte tři vodiče (zelený, hnědý a zelenožlutý).

Všechny vodiče odizolujte cca 1cm od konce vodiče.

Hnědý zapojte na levou svorku (dírku) zásuvky – pohled ze předu zásuvky.

Žluto zelený zapojte na ochranný vodič (kovová věc co trčí ven ze zásuvky).

Modrou zapojte na pravou svorku (dírku) zásuvky – pohled ze předu zásuvky.

Nyní zapojenou zásuvku přitlačte ke krabici a pomocí šroubků jí upevněte na krabici. Kryt zásuvky dotáhnout šroubkem a máte hotovo. Co se týká světel, zde bych doporučil oslovit elektrikáře z Brna či okolí, aby provedl zapojení.

Po příchodu elektrotechnika jej požádejte o kontrolu pár zásuvek ať máte jistotu. Po dokončení projekt elektroinstalace bytu, který jste provedli svépomoci, oslovte revizního technika, aby provedl potřebné zkoušku instalace.

Kolik stojí revize elektro?

Cena revize elektroinstalace se pohybuje kolem 2 000 Kč, ale samozřejmě záleží na každém revizním technikovi. 

Elektřina funguje, když se na ní pracuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *